מקום שלישי בתחרות עיצוב שטרות של מדינת ישראל

10 יונ מקום שלישי בתחרות עיצוב שטרות של מדינת ישראל

לא כל יום נופלת למעצב זכות לעצב שטרות של מדינה. סדרות של שטרות מחולפות לעיתים רחוקות מאוד. בנק ישראל בחר לערוך תחרות עיצוב בין מעצבים, לעיצוב סדרת שטרות חדשים בנושא של משוררים. התחרות פורסמה בקול תרועה רמה וכללה מאות עבודות, בנק ישראל מינה ועדה רחבה ומגוונת לצורך שיפוט העבודות.

התקיימו מספר שלבים כשבכל שלב ושלב עלו מספר מצומצם של מועמדים. כאשר בסופם הוצגו לפני נגיד המדינה מר סטנלי פישר את שלושת המקומות הזוכים. הוא בחר את דירוג שלושת המקומות. בהליך תחרותי זה זכיתי במקום השלישי. עבודתי זו שהוגשה להליך התחרותי של בנק ישראל, לא נבחרה לשמש את עיצוב השטרות המקוריים בפועל. עיצוב השטרות עצמן היתה משימה עמוקה ויסודית אשר מיפתה את מקומם וזהותם של המשוררים בתרבות הישראלית, יחודם. השפעתם על התרבות. קריאת עשרות שירים של משורר ומשוררת, איסוף דימויים המאפיינים את המשוררים הנבחרים ואיורם.

על כך ובכלל על התחקיר תודה לד"ר מוטי זעירא חוקר ומומחה לשירה עיברית.
בשטרות עצמם יש עשרות פרטים שנועדו לאפיין את הרוח המיוחדת של כל משורר וכמובן, בין השאר מטעמים בטיחותיים. לא נלאה אתכם על כל משורר ומדוע הדימויים שנוכסו אליו נבחרו, נאמר רק שאנחנו גאים בתוצאה ושמחים מאוד על הכבוד והזכות להיות חלק בתחרות החשובה הזו.

SHTAROT_FRONT_ALL

PM20_rachel_back_11

PM20_rachel_front_10

PM50_tshernichovski_back2

PM50_tshernichovski_front2

PM100_lea_back

PM100_lea_front2

PM200_alterman_back2

PM200_alterman_front2